Zdravotnictví a legionella

17. 12. 2023 13:20:05
Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

Celé mi to připomněl nedávný příspěvek IZS MAGAZÍNu na FB o teplotách

Nekašlal jsem, nedusil se, nebolelo mne v krku, ani žádné výraznější příznaky nějaké nemoci jsem neměl, ale téměř týden jsem měl horečku skoro 40, byl jsem jen velice unavený a na sražení horečky nepomáhalo vůbec nic,

tak mne má paní dokopala v sobotu na pohotovost, protože jsem už začal ztrácet vědomí. Tam paní doktorka po čtyřech hodinách úmorného čekání v čekárně usoudila, že mám zánět mandlí (které již od dětství vůbec nemám, ale netušil jsem holt co je tonzilitida, takže jsem jí věřil) a předepsala mi antibiotika, která ovšem absolutně nezabrala.

V pondělí jsem opět na popud mé paní, která již celá nešťastná volala obvoďačce, odjel (zase Boltem, záchranku bych neobtěžoval) zpět na Bulovku, ale dle rady paní doktorky rovnou na infekční. Tam mi udělali testy, rentgen apod. a že si máme odpoledne zavolat. Na dané číslo se dovolat nedalo, takže moje paní zkusila nějaké jiné číslo na oddělení a tam naštěstí nějaký ochotný pan doktor kouknul do systému a řekl, že musím okamžitě přijet, že si mne tam nechají, protože mám zápal plic. Druhý den z testů zjistili, že byl způsobený bakterií legionella, kterou jsem chytil nejspíš při sprchování v jednom prostějovském hotelu, kde jsem byl na služební cestě.

Pikantní bylo, že se na mne v nemocnici chodili koukat doktoři jak v ZOO a nějaký pan profesor dokonce nahlas litoval, že už skončila výuka na VŠ, kde učí, jinak by na mne nahnal i své studenty medicíny, aby viděli pacoše s vzácnou legionellou. A přitom by tam viděli jen velice se nudícího chlapa, který už se cítil v pohodě.

Ozvala se mi následně i pražská hygiena, které jsem nahlásil, kde všude jsem se v daném období sprchoval. Nebylo to složité, v úvahu přicházel pražský byt, kde jsem bydlel předtím, byt, kde bydlím nyní a právě ten výše zmíněný hotel. V obou bytech odebrala hygiena vzorky a nenašla nic, přičemž výsledky mi poslali. A prý to předají i na KHS Olomouckého kraje pod který spadá i ten hotel v Prostějově. Když mi z této olomoucké hygieny nepřišlo nic ani po více jak měsíci, zavolal jsem tam a prý jim z Prahy nic nepřišlo (ale také tam v té době prý odcházela kolegyně do důchodu, takže těžko říct) a nyní již nemá cenu to řešit. Škoda, ten hotel mi mohl doplatit rozdíl mezi nemocenskou a mým platem. Za to, co mi nejspíš způsobili, by si to zasloužili.

Nehodlám hodnotit úroveň jednotlivých lékařů, chápu, že jsou přetížení, obzvlášť když jsou u nás mnozí lidé zvyklí běhat k doktorovi nebo dokonce volat záchranku s každou hloupostí (viz ten příspěvek IZS MAGAZÍNu), takže chápu, že na té pohotovosti to sekají jak Baťa cvičky a na lékaře z infekčního si nemohu stěžovat, jakmile mi napíchli správné léky, tak jsem se začal opět cítit zcela zdráv a už jsem chtěl domů a do práce.

Akorát jsem byl na obou rukách rozpíchaný jak jehelníček, ale bez toho to samozřejmě nejde.

Pravdou ovšem je, že kdyby mne moje paní nedonutila jet do nemocnice, tak jsem prý na to mohl i zemřít, takže na druhou stranu chápu i lidi, kteří k lékaři jdou raději (jak se říká) s každým prdem...

Závěrem bych rád apeloval, ať si dáváte při sprchování bacha i na legionellu, dodržujte prevenci (dostatečná teplota, odpouštění vody apod.), není to fakt žádná sranda a aspoň nezatížíte naše již tak přetížené zdravotnictví.

Autor: Ivo Cilich | neděle 17.12.2023 13:20 | karma článku: 33.84 | přečteno: 3334x

Další články blogera

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma článku: 32.29 | Přečteno: 1135 | Diskuse

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma článku: 40.96 | Přečteno: 2385 | Diskuse

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma článku: 34.37 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Taky živíte svého důchodce?

Určitě znáte takové ty trafiky s rozšířeným sortimentem, v nichž se krom kuřiva, tiskovin, balených baget a nápojů prodává všechno možné. Například školní potřeby, nějaké hračky, trochu té techniky, a tak dál.

1.3.2024 v 14:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění – 7 miliard lidí

Jeden člověk nezmůže nic. Když se lidé dokáží domluvit, je možné všechno. Ovšem stává se to tak zřídka, že jde téměř o nadpřirozený úkaz. Alespoň v našich končinách.

1.3.2024 v 13:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Jan Ziegler

Středoškoláci nechtějí bojovat za vlast? Vždyť zbabělí kolaborující „chcimíři“ jim to radí

Je hodně šokující výsledek ankety webu seznamzpravy.cz, že 60 % studentů odmítá bránit Česko v případě napadení. To je důsledkem více faktorů včetně zbabělosti stran jako SPD, PRO atd. nebo znevažování vlastní historie.

1.3.2024 v 13:11 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 201 | Diskuse

Karel Trčálek

Honit komunisty je dnes opravdu zpozdilé!

Exsenátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina navrhují zařadit komunismus mezi zločinné ideologie za jejichž propagaci by hrozil flastr. Ovšem v době, kdy se riziko jeho návratu blíží nule, jde o hodně laciné gesto. Stačilo

1.3.2024 v 9:39 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 189 | Diskuse

Vlastík Fürst

Policajti nás budou nahánět jako dobytek

Už je to tady. Jsme policejní stát. Je to pravda, bylo to v novinách a na iDNES.cz o tom píše i bloger Ladislav Pokorný. Možná už zítra nás, co myslíme jinak, budou nahánět jako za bolševika.

1.3.2024 v 9:20 | Karma článku: 21.37 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2269

Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...