Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 1. prosince 2022 Iva

Tiskovka Andreje Babiše včera v 18:00

2. 10. 2022 18:25:03
Omlouvám se, že o tom píšu až nyní, ovšem nemohl jsem se do teď tomu jeho kňučení přestat smát. Ale teď vážně soudruzi.

Jsem nyní dost časově pracovně vytížený v Praze, takže na sledování televize, natož psaní článků (k úlevě mnohých) nemám prakticky čas. Ale když jsem včera na internetu viděl výsledky druhého kola senátních voleb v Jihlavě, tak jsem se překonal a v 18:00 jsem si pustil ČT24, abych si se zadostiučiněním poslechl jedno opravdu velikánské "KŇŮŮŮŮ". Netušil jsem ovšem, že se pobavím až takhle dobře. Myslím, že Babiš by se velice úspěšně uživil i v pořadu "Na stojáka".

První, co mne rozesmálo bylo, že to druhé kolo najednou referendum o vládě nebylo i když do té doby to tvrdil primárně on sám.

A pak už přišel první "střet bezpráví s polistopadovým kartelem", musím si to teď pouštět znovu ze záznamu, protože jsem se smál opravdu nahlas, neboť tím vlastně hnutí ANO označil za symbol bezpráví. I když vlastně kdo ví, co se mu honilo hlavou? Když si vzpomenu, jak Babiš zbohatl, tak ho lze bez uzardění nazvat jak jako představitele předlistopadového komunistického a estébáckého kartelu, tak od devadesátek i jako představitele mafiánského polistopadového kartelu. Tak nevím...

Pan senátor Vystrčil prý podle něj lhal v tom, že v Jihlavě proti němu mobilizovali a hned v té samé větě potvrdil, že tomu tak opravdu bylo.

Evidentně mu vadilo, že Vystrčil uspořádal koncert za slušnost, kde vystupoval Klus, Koller a dokonce i prý Kalousek? To jako fakt? Já tam nebyl. Ale že ANO si pozvalo na stejný den jen o pár metrů od nich Bohuše Matuše (Sice chápu, že potřebuješ prachy, ale tohle? To Ti Bohušu nezapomenu!), to je v pořádku? No jo, ANO vlastně ten koncert nemělo za slušnost, ale za podporu bezpráví, já zapomněl.

Samozřejmě následovaly osobní útoky na pana Vystrčila, nic co bychom nečekali. Jen mne zaujalo, jak mu vyčetl, že byl na Primě, kde měl možnost dělat kampaň, ale jaksi opomněl poznamenat, že tam byla pozvaná i Nagyová, která to ovšem odmítla. Asi jí to Babiš zakázal, aby zase neplácla něco o imunitě.

Dost mne nakrklo, že si bral do svých nevymáchaných úst pana Kuberu, který se už nemůže bránit. Tím spíš, že Vystrčil navázal na odkaz Kubery mj. i tou podporou Taiwanu, kterou mu někteří vyčítají. Tohle považuji z celého toho ukňouraného projevu za úplně největší sviňárnu a podpásovku. Ale co jiného čekat od Babiše?

Opět mne rozesmálo, že mediální magnát Babiš si postěžoval, jak "polistopadovému kartelu" (kde si do něj mohu podat přihlášku?) pomáhají média. To bylo také dobré chucpe.

A zase bylo vidět, že vůbec nechápe rozdíl mezi komunálními volbami, které jsou hlavně o místních konkrétních lidech (ani já jsem nedal křížek jedné straně, ale konkrétním lidem bez ohledu na to odkud byli) a místních problémech oproti volbám do některé ze sněmovních komor, které (na rozdíl od místních) obě ovlivňují chod státu, protože najednou podle něj byly referendum o vládě komunální volby. Asi proto, že to jeho referendum mu fakt nevyšlo podle jeho představ a to je pro tento stát jenom dobře.

Ovšem je vlastně nakonec moc hezké, že to pan Babiš takto veřejně pojal jako referendum o důvěře současné vládě, protože voliči celkem jasně řekli, že současné vládě důvěřují, stejně jako já a doufám, že to tedy budou respektovat i voliči opozičních stran.

PS: Nechce někdo obytňák?

Autor: Ivo Cilich | neděle 2.10.2022 18:25 | karma článku: 33.37 | přečteno: 1027x

Další články blogera

Ivo Cilich

Babiš si platí tajné policisty?

Opravdu nedělají někteří konkrétní policisté Babišovi ochranku? Podle služebního zákona by myslím nic takového dělat neměli a vypadá to, že to není v režii krajů, ale že s ním objíždějí republiku. Nebo alespoň jeden.

5.8.2022 v 18:12 | Karma článku: 30.20 | Přečteno: 773 | Diskuse

Ivo Cilich

Jsou vedra, roztočíme tedy tu inflaci jako větrák?

Ale asi nás moc neochladí. Nepedagogičtí pracovníci či lidé v kultuře prý dostanou od září přidáno 10 procent. Proboha proč a hlavně proč zrovna nyní?

29.6.2022 v 0:00 | Karma článku: 35.46 | Přečteno: 3044 | Diskuse

Ivo Cilich

Tak tohle jsem opravdu nečekal

Dnes premiér Petr Fiala oznámil, že prezident Miloš Zeman ustoupil a v pátek jmenuje celou vládu včetně ministra zahraničních věcí Jana Lipavského od Pirátů.

13.12.2021 v 19:15 | Karma článku: 41.85 | Přečteno: 11842 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Historie: Přestaňte ignorovat židovskou Nakbu!

Valné shromáždění schválilo další ostudnou protiizraelskou rezoluci. Tentokrát se týká chystaného 75. výročí založení židovského státu v Palestině – z rozhodnutí téhož orgánu. Ten dnes hovoří zprostředkovaně o katastrofě.

1.12.2022 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Jan Bartoň

Nerudové hrozí údajný střet zájmů

Nejen dva „borci“ kandidující na prezidenta zapletení do spolupráce s StB, tj. Petr Pavel a Andrej Babiš, jsou tiskem propírání. Aby se to „vyrovnalo“, média vytahují špínu i na Danuši Nerudovou, protože má manžela.

1.12.2022 v 8:00 | Karma článku: 18.46 | Přečteno: 464 | Diskuse

Petr Borovec

Ekonomické zákony udeřily na Slovenské zdravotnictví.

Je to smutné. Po přibližně 200 letech, kdy bylo zrušeno otroctví ho Slovensko opět zvažuje zavést pomocí nouzového stavu, pokud nebudou doktoři ochotní se dobrovolně za úplatek 20 tisíci € vrátit v prosinci do práce.

30.11.2022 v 9:55 | Karma článku: 12.00 | Přečteno: 522 | Diskuse

Tomáš Flaška

A o čem je vlastně prezidentská volba?

Nepochopil to zjevně jeden z favoritů – Andrej Babiš. Má takový člověk vůbec nárok být prezidentem? Tuší vůbec co ta funkce obnáší?

30.11.2022 v 8:08 | Karma článku: 28.14 | Přečteno: 694 | Diskuse

Jan Bartoň

Petr Nečas: Je to politický proces

Bývalý premiér Petr Nečas se v ČT v Událostech vyjádřil k zamítnutí stížnosti Jany Nečasové v kauze zneužití vojenské rozvědky. Podle Nečase jde o politický proces.

30.11.2022 v 8:00 | Karma článku: 30.14 | Přečteno: 813 | Diskuse
Počet článků 188 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2286

Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Žena je pro mnohé příliš sexy, bývalí učitelé její odhalování nechápou

Říká si Ona Artist a na internetu pravidelně zveřejňuje sexy snímky. Pro mnohé už je to přehnané a především její...