Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. ledna 2022 Miloš

Taková směska (s)myšlenek

20. 11. 2021 19:00:20
Dnes jsem se zase po dlouhé době dostal k blogům i diskuzím pod nimi. A nestačím se divit. Ovšem v dobrém!

Je zde totiž čím dál víc (alespoň pro mne) zajímavých blogů bez ohledu na to, zda s nimi souzním či nikoli. A přesně vím, kdo v tomto se mnou určitě souhlasit nebude, protože to nesouzní s jeho viděním světa. Což ovšem není můj problém.

Nyní prosím všechny blogery, které zde nezmíním, o shovívavost. Nemám teď zase tolik času, abych četl zcela všechny blogy, takže zmíním jenom ty, které mne dnes opravdu zaujaly už nadpisem a případně i začátkem perexu. Pokud jste alespoň jedno z toho neměli napsané tak, aby to čtenáře zaujalo, tak je to dle mého názoru jenom Vaše chyba. To by měl být základ - zaujmout na první pohled. I když je mi to u mých blogů některými kolegy blogery i diskutéry vyčítáno. Tak snad zde píšeme proto, aby si to i někdo přečetl, ne? Ať už souhlasí anebo ne. Pokud nechceme, aby to lidé četli, stačí si to doma vytisknout a strčit do šuplete anebo ještě lépe hodit do krbu... a ne, nestojím v diskuzi o rady, ať mé články házím do krbu já. Pokud se vám nelíbí, nečtěte je, můj styl psaní i většinu mých názorů už stejně dávno znáte. Také nechodím prudit pod blogy, kde již předem vím, že jsme názorově každý zcela někde jinde.

Mám zde pouze dva autory, které čtu opravdu jen čistě podle jména a to je Dana Tenzler, která mi vždy ukáže něco nového z vědy a Honzu Pražáka, který mi mnohdy tak nějak lidsky umí i zaslzit oči, ale vždy velice mile. U těchto dvou lidiček se i přes nedostatek času snažím jejich články přečíst a alespoň minimem zareagovat v diskuzi i přesto, že třeba zrovna lítám jak hadr na holi.

V oblíbených vás mám samozřejmě víc, ale prostě to ne vždy stíhám číst a přiznám se, také ne vždy mne to téma zaujme.

Takže pojďme podle času od včerejšího pozdního večera (hlouběji jsem se zatím nedostal a asi zase bohužel anebo bohudík chvíli nedostanu). Hlavně aby nás zase nezavřeli, to byste mne zde opět měli obden a to nechcete ani vy a ani já...

Velice se mi líbil článek pana Jana Koláře s názvem "Od prosince dovoleno jíst pouze s certifikátem beznadváhy". Podle mého názoru autor zcela přesně vystihl hlavní problém téhle hysterie. Jo (zprofanované slovo ANO už nepoužívám), bohužel právě lidé s nadváhou, ale nejen ti, jsou jedni z nejrizikovějších. Nechápu, proč s tím sami něco nedělají? Vím, není to jednoduché. Tak snad alespoň pravidelně baští vitamín D, který by jim také mohl preventivně pomoci se zlepšením jejich imunity... což také nikdo z vládních představitelů tuším nezmínil nikdy. Ale třeba se pletu, křivdím jim a jen jsem to v té záplavě tiskovek nepostřehl.
Mimochodem, u nás v divadle covid zcela nejhůře odnesl obézní kolega, který nosil respirátor snad i do postele. Obezita a oslabování vlastního imunitního systému je dle mne téměř smrtící kombinace nejen kvůli covidu. Pravdou je, že on od té doby výrazně zhubl, ovšem náhubek dál nosí poctivě. Ale aspoň něco...
Covid-19 je zcela nová nemoc, která naši civilizaci nyní decimuje. Ale decimuje ji hlavně proto, že je to pro naše imunitní systémy nemoc zcela nová, podobně jako relativně banální evropské nemoci decimovaly Indiány po příchodu kolonistů. Časem si to sedne. Bez ohledu na nějaká politická pseudoopatření, která na to stejně nemají žádný vliv. Díky Ivaně Lance za náhled z Georgie, který to názorně ukazuje.
Za ty dva roky je vidět, že bylo celkem jedno, jaká opatření který stát dělal. Od úplné svobody k úplném lockdownu - výsledek je pořád všude přibližně stejný...
Akorát tam, kde zvolili cestu lockdownu, jsou k tomu, jako jakýsi nechtěný bonus, i ekonomicky mnohem hůř, než být mohli.

Moc se mi také například líbil názor Edny Nové s názvem "Svatá válka covidová", který se snažil tu názorovou "válku" nějakým způsobem uklidnit i když je asi spíše z opačného názorového břehu, než jsem já. Plně to respektuji! A cením si toho.

Výborný byl i fiktivní projev premiéra od Michala Seidla. Nejvíc mne ovšem dostal článek Jirky Vaňourka "Agresivní a omezená menšina", kam jsem mu prostě musel napsat tohle:

Je to vidět čím dál víc u mnoha témat a platí to obvykle pro obě strany sporu, společnost se na internetu bohužel silně polarizuje. Jsem přesvědčen, že lví podíl na té polarizaci mají politici i novináři. V reálném světě to naštěstí není tak hrozné, alespoň mezi lidmi, kde se pohybuji já. Můžeme spolu nesouhlasit, můžeme předložit vlastní argumenty, ale respektujeme názor protistrany a nesnažíme se ho vulgaritami a agresivitou zašlapat do země.

Podle mého názoru to není o ničem jiném, než o respektu k tomu, že má někdo i jiný názor, než já. Můžeme spolu argumentačně polemizovat, ale pokud dojde na osobní invektivy anebo na podpásové překrucovaní napsaného či vytrhování z celého kontextu s vlastním dehonestujícím komentářem, pokud možno navíc podpořeném mazáním komentářů, znemožňujícím se adekvátně bránit, tak to myslím nejvíc značí o každém z nás, kdo by tohle dělal. Přeberte si to jak chcete. Mně je to fuk, já si žiju hlavně ten můj krásnej reálnej život a pořád i díky optimismu a pozitivní mysli jsem zdravý jak rybička.

Nezmínil jsem zde nikoho s kým nesouhlasím a mnoho z těch, s kým souhlasím. Těm, s kterými souhlasím a nezmínil jsem je, se omlouvám a mí tradiční odpůrci ať si trhnou nohou. Stejně jich zde bude plná diskuze...

Autor: Ivo Cilich | sobota 20.11.2021 19:00 | karma článku: 26.32 | přečteno: 922x

Další články blogera

Ivo Cilich

Tak tohle jsem opravdu nečekal

Dnes premiér Petr Fiala oznámil, že prezident Miloš Zeman ustoupil a v pátek jmenuje celou vládu včetně ministra zahraničních věcí Jana Lipavského od Pirátů.

13.12.2021 v 19:15 | Karma článku: 41.82 | Přečteno: 11790 | Diskuse

Ivo Cilich

Dezinformace?

Přesně před rokem web Ministerstva zdravotnictví uváděl povinné očkování i covid pasy jako dezinformaci.

12.12.2021 v 15:00 | Karma článku: 29.32 | Přečteno: 896 | Diskuse

Ivo Cilich

Pamatujete si osmdesátky?

Dnes jsem měl zcela nečekaně zážitek, který mi způsobil fakt husinu a obrovskou radost. Pamatujete skupinu OK Band?

10.12.2021 v 23:45 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Ivo Cilich

Hráli jsme rouškovanou, vždyť to znáš...

Jeden diskutér, který se jinde otevřeně přiznal k tomu, že cíleně vyhledává příspěvky moje a ještě jednoho pána jenom proto, aby na nás mohl zaútočit, mi v diskuzi ohledně roušek napsal tato milá slova:

6.12.2021 v 19:00 | Karma článku: 36.29 | Přečteno: 1677 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

O smyslu pro humor trochu jinak

Shoda okolností tomu chtěla, aby se ve stejný den (25. 1.), kdy bloger Martin Faltýn publikoval článek „Máte ještě zdravý smysl pro humor?“, objevila na níže uvedeném serveru zpráva vyvolávající stejnou otázku.

25.1.2022 v 18:53 | Karma článku: 8.35 | Přečteno: 130 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Udělat tlustou čáru za minulostí nefunguje

Čas od času při hovoru s lidmi slyším radu “udělej za minulostí tlustou čáru a jdi dál”. Jednoduchá a líbivá rada, bohužel nejen totálně nefunkční, často dost škodlivá, protože lidi (pod)vědomě nabádá k sebe-potlačení, popření ...

25.1.2022 v 16:38 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 139 | Diskuse

Jan Ziegler

Ať si lidé mohou připlatit za zdraví, pryč s levičáckým rovnostářstvím

Vinou poslankyně Evy Fischerové z ČSSD si lidé nemohou dobrovolně zaplatit za lepší zdravotní péči. To považuji za chybu a jsem rád, že nynější vládní koalice hodlá tento problém řešit.

25.1.2022 v 15:44 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 356 | Diskuse

Karel Jelínek

Jsou politici (nejen v EU) dostatečně kvalifikováni?

Tuhle padla u nás v hospodě otázka vohledně toho GrííínDýlu: Copak to ti politici nevidí, že to je úplně mimo, hlavně technicky a časově? Nevidí, protože to vidět nemůžou. Nejsou totiž pro takové rozhodování vůbec kvalifikováni.

25.1.2022 v 15:15 | Karma článku: 35.08 | Přečteno: 1149 | Diskuse

Jan Pražák

Jak se Maruška naštvala

„Honzo, zašel bys po práci na kafe, potřebovala bych ti něco říct?“ Ozvala se mi Maruška minulý pátek a už do telefonu zněla otráveně. Napůl naštvaně a napůl smutně, a já jen zadoufal, že ji káva s větrníkem trochu potěší.

25.1.2022 v 14:34 | Karma článku: 19.77 | Přečteno: 399 | Diskuse
Počet článků 185 Celková karma 33.24 Průměrná čtenost 2293

Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.

Najdete na iDNES.cz