Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 18. října 2021 Lukáš

MZ opět odmítá respektovat rozhodnutí NSS

23. 07. 2021 13:00:26
Ministr Adam Vojtěch se ihned po svém comebackovém nástupu nechal slyšet, že jako právník již nedovolí, aby rozhodnutí MZ byla nadále protiprávní. Dlouho mu to, zdá se, ovšem nevydrželo.

Včera se objevila informace, že Ministerstvo zdravotnictví podle slov mluvčí resortu Gabriely Štěpanyové rozhodnutí Nejvyššího správního soudu nehodlá respektovat a nadále nehodlá uznávat potvrzení o protilátkách. Přitom v sousedním Rakousku je takové potvrzení postavené na roveň očkování, prodělané nemoci nebo otestování.

Podle tohoto článku již otočil dokonce i Babiš a požaduje po ministerstvu, ať začne řešit problematiku uznávání protilátek na covid-19, podobně jako je tomu v Rakousku. Ovšem ve stejném článku nezklamal Petr Smejkal z iniciativy MeSES a prohlásil toto:

"Touto cestou bych se nevydával. To vede k tomu, že lidé si každý měsíc nabírají protilátky a oddalují očkování. Jediným řešením je co největší proočkovanost populace. Zaznamenal jsem, že Vivien Babišová a Jaromír Jágr si nechali změřit protilátky, to ale bohužel není ten správný přístup"

Podle něj je tedy cílem to napíchat šmahem do úplně všech bez ohledu na jejich zdraví. To by tak hrálo, aby si lidi nechali měřit protilátky a oddalovali očkování, protože mají přirozeně získanou imunitu.

Ovšem někteří imunologové naopak varují, že možná až nesmyslně vysoké hladiny protilátek po očkování stejně organismus nebude v těle držet a vrátí je ke standardním hladinám. Navíc příliš mnoho protilátek podle nich může vést k tvorbě imunokomplexů a způsobovat drobné sraženiny vedoucí k poškození cév, plic a dalších orgánů, nebo dokonce posilovat příliš bouřlivou imunitní reakci poškozující organismus.
Mezi ně patří i imunolog Jiří Šinkora, který ohledně nedoporučení očkování dcery premiéra řekl toto

"Kdo ví, že SARS-CoV-2 potkal, tak v jeho případě je očkování nesmyslné. Je to stejný dotaz, jako kdyby se mě někdo ptal, zda když jsem prodělal sezónní chřipku, tak pak půjdu na očkování. To nedává smysl. Je zbytečné až nebezpečné, aby se nechávali očkovat lidé, kteří se se SARS-CoV-2 setkali"

Vedoucí lékař oddělení intenzivní péče pražské Všeobecné fakultní nemocnice Martin Balík má podobný názor

"Při důvodném podezření, že má člověk dostatek protilátek, by se jejich skutečný stav měl před očkováním zjistit"
"Od ledna tady na vakcinaci kolabují stovky zdravotníků, kteří se při nepřetržitém kontaktu s covidem-19 nechávali tak trochu hurá stylem vakcinovat. Já eviduji pět případů závažných zdravotních komplikací a jedno úmrtí na souběh nepoznaného covidu-19 a vakcinace. Jinými slovy, volám už od Vánoc po individualizaci vakcinace podávané například praktikem a nikoli dobrovolným hasičem na megaočkovacím centru"

A dokonce i Roman Prymula se za to, k mému údivu, do ministerstva zdravotnictví pustil

Oni to tam pálí od boku. Na tohle už jsou dnes jasná data, která se sbírají celosvětově, a evidence-based medicine (medicína založená na důkazech) říkají, aby se očkování u osob, které covid prodělaly, zejména po těžším průběhu, odkládalo na pozdější dobu. K tomu není moc co dodat, a pokud na ministerstvu tvrdí něco jiného, pak je to jejich zodpovědnost, ale vědecky to není opodstatněné

Ministerstvo ovšem tvrdí, že není stanovena konkrétní hranice protilátek, ovšem podle imunologa Vojtěcha Thona platí, že

„Pokud virus vnikl do organismu přirozeně přes sliznice, pak lze z pozitivního množství protilátek v krvi usoudit, že v těle proběhla komplexní imunitní reakce s buněčnou pomocí včetně slizniční a systémové. A tudíž nepotřebuji naměřit žádnou přemrštěně vysokou hladinu protilátek. To je naprosté nepochopení patofyziologie a rozvoje obrany u tohoto onemocnění.”

Já tedy nevím, nejsem odborník, ale čistě laicky a logicky bych očekával, že pokud má někdo prokazatelnou hladinu protilátek, tak očkování nepotřebuje do té doby, dokud mu ta hladina neklesne. Takový člověk má stejnou nebo i lepší imunitní odpověď jako člověk očkovaný a tudíž pro ostatní také nepředstavuje žádné zvýšené riziko. A pokud pro takovéto lidi může to očkování naopak nějaké, byť teoretické, zdravotní riziko představovat, není podle mého názoru důvod to podstupovat. Holt by se takoví lidé naočkovali později, tzn až ve chvíli, kdy ty protilátky mít nebudou.

Nemluvě o vyhazování veřejných peněz za zcela zbytečné a třeba i kontraproduktivní očkování. Ty testy na protilátky si lidé platí sami. Cena jednoho takového testu se pohybuje kolem 500.- Kč, takže za kompletní zjištění IgM, IgA a IgG protilátek dá ten člověk cca 1500,-. Ovšem co jsem o tom na stránkách laboratoří četl, tak pro tento účel by mělo stačit i pouhé zjištění IgG protilátek, které se objevují právě až po prodělání infekce a to stojí pětistovku.
Je samozřejmě možné si nechat změřit i buněčnou imunitu, ale to je již cenově i dostupností zcela někde jinde a jsem přesvědčen, že tohle neabsolvovala dokonce ani Vivien Babišová. A jak píše výše profesor Thon, přítomnost IgG protilátek značí, že proběhla kompletní imunitní reakce.

Tak proč to jde v sousedním Rakousku a u nás se tomu zuby nehty brání i přes rozhodnutí NSS?

Autor: Ivo F. Cilich | pátek 23.7.2021 13:00 | karma článku: 34.25 | přečteno: 1189x

Další články blogera

Ivo F. Cilich

Očkovací kampaň

Náhodou jsem nedávno zahlédl v TV jeden spot a považuji ho za velice nefér citové vydírání dětmi, ostatně použil bych i mnohem ostřejší výrazy... a to jsem sám očkovaný!

12.9.2021 v 12:00 | Karma článku: 44.00 | Přečteno: 6518 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Babiš opět touží po vládě s ODS?

Na moje dvaapadesáté narozeniny letos vychází první volební den, snad bude šťastný. Sám vím zcela přesně koho budu volit i koho bych nevolil nikdy. Ale nehodlám zde nikoho přesvědčovat, každý nechť si volí dle vlastních preferencí

7.9.2021 v 19:05 | Karma článku: 25.43 | Přečteno: 689 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Očkování je asi velké téma

Stalo se zde takovým zvykem reagovat na blogy jiných blogerů dalším blogem a ne v diskuzi. Tak se tedy do toho podivného kolotoče zapojím taky, abych nebyl mimo. Ovšem diskuzi, na rozdíl od jiných, nezavřu a ani v ní nic nesmažu.

2.9.2021 v 19:30 | Karma článku: 25.93 | Přečteno: 878 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Další rouškový zážitek

Nějak se nám ta společnost čím dál víc polarizuje na věřící ve svatou a všespásnou roušku a na nás ostatní, kteří chápeme, že je obzvlášť v současné situaci rouška již jen pouhý viditelný symbol poslušnosti.

27.8.2021 v 20:00 | Karma článku: 38.33 | Přečteno: 2502 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Hranice.

Mnohovýznamové slovo. Třeba státní, krajské, okresní. Hranice města, obce, název města. Hranice vesmíru, hranice našich možností...Hm, to jsou zajímavé hranice. Jdeme na to.

18.10.2021 v 8:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Hana Dneboská

Sdružujte se, sousedé,

ve svých garážích, na svých pozemcích, vyměňujte si zkušenosti, rady, oblečení, koláče, úsměvy. Taky to znáte od úředníků tam u vás?

18.10.2021 v 7:00 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 139 | Diskuse

Michael Laitman

Co se ve školách nevyučuje (a mělo by)

Od začátku až do konce školní docházky jsou naše děti odsouzeny k únavným dnům stráveným mezi zdmi tříd. Je jasné, že dnešní vzdělávací systém má k dokonalosti daleko, ale můžeme si dovolit na zázračnou změnu jen čekat?

18.10.2021 v 2:15 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 186 | Diskuse

Michal Konečný

Spirituál kvintet

Byl říjnový pátek, a protože se zrovna volilo, byl v Lucerně volný termín a toho okamžitě využil Spirituál kvintet. Ke svým dvanácti (nebo kolika) posledním beznadějně vyprodaným koncertům přidal ještě jeden.

17.10.2021 v 20:21 | Karma článku: 14.95 | Přečteno: 244 | Diskuse

Jan Lunga

Cizinci, kteří k nám přijdou za prací, zde mají pracovat jako zaměstnanci nebo otroci?

Krátké zamyšlení nad osudem některých cizinců, kteří k nám přišli za lepším životem anebo si jen vydělat, aby jejich rodiny přežily.

17.10.2021 v 13:19 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 343 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 34.81 Průměrná čtenost 2314

Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.

Najdete na iDNES.cz